Voda života

Voda. Druhý dôležitý prvok pre život na tejto našej Zemi. Ak bez kyslíku a dýchania dokážeme prežiť len pár chvíľ, bez vody je to o čosi dlhšie. 

Naše telo, v závislosti od veku je tvorené viac ako v 70% vodou. Voda je jednoducho náš život. Skrýva v sebe určité mystérium. Tak ako voda z vodovodu aj voda z horského prameňa bude mať chemické zloženie H2O. No asi všetci rovnako tak vieme, že budú chutiť úplne inak. 

Stačí si len predstaviť ako voda v takom horskom prameni poskakuje z kameňa na kameň, od jedného brehu k druhému. Je to život sám. No a naproti tomu si predstavte, vodu, ktorá je tlačená tlakom vo vodovodnom potrubí. Často dlhé rovné línie sa z ničoho nič stáčajú v ostrých uhloch. Dnes už vieme, že aj dlhá cesta po rovnej diaľnici pôsobí na šoférov unavujúco. No a niečo podobné potom zažíva aj voda v potrubiach. 

Ak máte doma zvieracieho miláčika, pokojne s ním urobte jeden malý experiment. Budete potrebovať dve rovnaké misky na vodu. Do jednej nalejte vodu z vodovodu, príp. balenú neperlivú vodu. Do druhej misky vodu vitalizovanú. 

Nech vás neprekvapí, z ktorej misky sa potom váš miláčik napije. Ak my sme stratili ten náš prirodzený impulz k tomuto rozpoznávaniu, u zvierat je zväčša ešte zachovaný. 

Pitný režim a dehydratácia

voda – dar života (foto zdroj: pixabay)

Nechcem sa celkom venovať pitnému režimu, pretože som presvečená o tom, že na túto tému už existuje také množstvo článkov, kníh a odporúčaní, že to už hádam všetci vieme, len nie vždy dodržiavame. Takže toto berte len ako malú pripomienku, malú odbočku. 

Každopádne, ten vzorec ako som sa ho ja ešte v rámci Schusllerových solí učila je, že na 1 kg našej hmotnosti, je potrebné počas dňa prijať 30 ml vody. To je úplný základ, aby naše telo, orgány a mozog vedeli optimálne fungovať. 

Rovnako existuje nepreberné množstvo tipov ako dať na poriadok svoj pitný režim pokiaľ pokulháva. Keď som svoj pitný režim dávala do poriadku ja, využila som na to dve jednoduché pomôcky. Mobil a jeho funkciu pripomienok, no a samozrejme fľašu. 

Pri pohároch sa to ľahko stratí koľko sme toho vypili, naproti tomu pri pól litrovej fľaške to ide jednoduchšie odsledovať. 

Pripomeniem ešte, že v zásade rozlišujeme dva typy dehydratácie

Primárna – teda tá, kedy jednoducho málo pijeme, cítime sa unavene, a často si aj uvedomujeme, že málo pijeme. Nie vždy však áno. Stretla som sa už aj s tým, kedy prirodzený pocit smädu jednoducho vymizol.

Sekundárna – je o čosi záludnejšia. Sú to prípady, kedy veľa vody vypijeme, ale súčasne aj veľa vycikáme. Ide tu teda o narušené vodné hospodárstvo v našom organizme a voda, ktorú vypijeme, len organizmom prejde, bez jej reálneho využitia. Opäť i v tomto prípade môžeme pociťovať silnú únavu. 

Čo s tým? 

Za najlepšiu pomoc v tomto smere považujem schusslerovu soľ Natrium muriaticum – Nat Mur, alebo jednoducho fialová soľ. Práve táto, má totiž na starosti vodné hospodárstvo v organizme. Dnes sa už dajú kúpiť aj u nás, dokonca sa aj u nás vyrábajú (spol. Biomineral).

Ak si uvedomíte, že váš pitný režim nie je tak celkom v poriadku, a zároveň je tu že, “mne tá voda nechutí”, o to skôr siahnite po schusllerovej soli Nat Mur. Tú si môžete vo vode rozpustiť, a voda tak získa príjemnejšiu chuť, a vy môžete dať bezpečne svoj pitný režim na poriadok.

Naše telo, orgány, mozog, celý náš organizmus pre svoje plnohodnotné fungovanie, vodu jednoducho potrebuje. 

Práve dobre okysličená krv, dostatočná hydratácia nášho organizmu vytvára ten dobrý vitálny pocit zo života. Naopak, ak naše telo a mozog nie sú dostatočne okysličované a hydratované budeme sa cítiť unavene, aj keď sme sa práve prebudili z 9 hodinového spánku. Verím, že toto všetko naozaj vieme, len si občas potrebujeme pripomenúť. 

To na čo by som sa však rada zamerala je niečo iné. A to veta, s ktorou sa akoby roztrhlo vrece: 

Ale keď mne tá voda nechutí

No celkom sa nečudujem. 

Najčastejšie na pitie používame vodu z vodovodu. Čo v skutočnosti táto voda obsahuje nie je tak celkom známe. Nie je ani možné testovať vodu na všetky možné škodliviny. Na svete je niekoľko miliónov rôznych substancií, ktoré sa môžu do vody dostať, či jej kvalitu ovplyvniť. Škodlivý vplyv sa nemusí prejaviť hneď, postupne sa môže v našom organizme kumulovať. Naviac, v našej vode sa objavujú aj zvyšky hormónov, pesticídov, liekov či chemických látok používaných pre čistenie vody. 

Žiaľ, je to smutný fakt a my pijeme vodu značne unavenú, bez vitálnej energie.

Niet sa potom čo čudovať, že sami sa cítime unavene, že voda, tá darkyňa života, nám neprináša osvieženie a vitalitu, a že nám vlastne ani nechutí.  

Čo teda s tým? Na pomoc nám prichádzajú tlakové filtre s aktívnym uhlím, reverzná osmóza, či vírenie vody až do jej levitácie. Tieto pomôcky pomáhajú vodu očistiť a pripraviť ju na vitalizovanie krištálmi či inými pomôckami. 

Táto téma je hodne rozsiahla a tak sa obmedzím na to, čo mám ja sama vyskúšané pre revitalizáciu vody.

V zásade využívam 4 pomôcky:

1. vitalizácia vody pomocou drahokamov:

drahokamovú vodu poznala už sv. Hildegarda z Bingenu (foto zdroj: pixabay)

za mňa jednoznačne  VitaJuwel (https://www.vitajuwel.sk/; https://www.vodavita.cz/; a môj obľúbený eShop https://auvita.sk/) – tu môžeme nájsť fľaše, karafy a drahokamové tyčinky pre vitalizáciu

Všetky tieto produkty sú vyrábané slovenskými, českými a rakúskými sklárni z borosilikátového skla a drahokamy sú získavané z oblastí celého sveta bez vojenských konfliktov. Ja musím priznať, že naozaj ich milujem. 

Drahokamová voda nie je v podstate ničím novým. Poznala ju už aj sv. Hildegarda z Bingenu, ktorá žila ešte v 12.-tom storočí. Nie, nevynašla ju, je oveľa staršia, ale vďaka jej zápiskom a starostlivej práci sa tieto poznatky uchovali dodnes.

Čo sa mi páči je práve to, že tu nejde o priame vkladanie drahokamov do vody, čo je bezpečnejšie. Niektoré kamene viac, iné menej popúšťajú malé čiastočky, preto táto tzv. nepriama metóda je z môjho pohľadu lepšia. 

Naviac, ak sa rozhodnete pre priamu metódu vkladania krištálu / drahokamu do vody, je potrebné byť obozretný v jeho výbere. Vieme, že náš ľudský druh vie byť hodne podnikavý a mňa napr. úprimne šokovalo zistenie, že je možné vysokými teplotami “opiecť” ametyst a získate niečo veľmi podobné citrínu. Citrín patrí k tým drahším drahokamom a tak si niektorí snaživci takto pomáhajú, no rozhodne takýto kameň vo vode nepomôže nášmu zdraviu a vitalite.

Niektoré kamene sa chemicky ošetrujú či leštia, aby krajšie vyzerali a tieto stopy na nich potom zostávajú. Naviac existuje aj množstvo kameňov, ktoré nie sú vhodné na úpravu vody, pretože sú jednoducho jedované, prirodzene vo vodnom prostredí uvoľňujú škodlivé chemické látky. 

Práve preto som volila túto tzv. nepriamu metódu. Naviac vo fľaške tá drahokamová kapsulka vyzerá nádherne. VitaJuwel vytvoril aj priamo niekoľko drahokamových zmesí na podporu vodného hospodárstva v našom tele. Tou najpovolanejšou je práve zmes Vodná vášeň v zložení sodalit a krištáľ

2. vitalizácia pomocou posvätnej geometrie:

posvätná geometria je inšpirovaná samotnou prírodou (foto zdroj: pixabay)

Za mňa výrobky spol. Nature`s Design.

Karafy a poháre sú na prvý pohľad zvláštne tvarované. Voda i čaj z nich však chutí úplne inak. Práve tento špecifický tvar karáf vodu a tekutinu v nej harmonizuje, vitalizuje a energetizuje. 

Väčšina týchto výrobkov má zároveň na dne aj kvet života – jedného z najstarších symbolov objavujúci sa na celom svete, vyjadrujúci nekonečný príbeh stvorenia a života samého. 

Karafy sú teda inšpirované posvätnou geometriou, využívajú princíp zlatého rezu a vznikajúcu rezonanciu. 

Napr. karafy Alladin zodpovedajú zvukovej frekvencii tónu F, čo je frekvencia pripomínajúca energetické procesy v stromoch. Spája nás tak viac so samotnými rytmami prírody, ktorej súčasťou sme my sami, z ktorej my sami pochádzame. 

Viac sa môžete prečítať tu:http://www.tc-energydesign.cz/Katalog-produktu.html; ja ich opäť kupujem v mojom obúbenom e-shope https://auvita.sk

3. slovo a afirmácie:

poďakujme sa vode za jej dar života (foto zdroj: pixabay)

Je to veľká téma, no vplyv energie slova na vodu okrem dr. Masaru Emota potvrdilo aj niekoľko ďalších vedcov. 

Spôsob akým Dr. Masaru Emoto skúmal vodu a jej tzv. pamäť, bol ten, že kvapky vody hlboko zmrazil a následne pod mikroskopom sledoval výsledné vzorce. Prv ako však kvapky vody prešli hlbokým zmrazením boli vystavené vplyvu slov či hudby

Vyberali sa slová kladne i negatívne znejúce, teda napr. ďakujem, láska, harmónia, a naproti tomu nenávisť, zlosť a pod. 

Tie zmrazené kvapky vody z prvej skupiny vytvárali nádherné harmonické obrazce pripomínajúce krásne snehové vločky. No a tie z druhej skupiny vo výsledku pôsobili viac chaoticky, obrazce boli náhodilé.

Napokon túto techniku si môžete vyskúšať aj sami. Na fľašku, či pohár si nalepte papierik kde bude napísané napr. slovo “láska”, ťi rovno “milujem Ťa”. Uvidíte ako vám bude voda chutiť. Ak sa vám zdá, že je to prehnané, odporúčam napísať si na papier slovo soľ. Chvíľu počkajte a vodu ochutnajte. 

Ja rada používam afirmačné poháre, sú naviac aj podporené peknými farbami a to opäť vyvoláva príjemené pocity. 

4. požehnanie:

vode, čaju či káve žehnajte vždy od srdca (foto zdroj: pixabay)

Požehnanie je niečo, čo má oveľa väčšiu silu ako sa na prvý pohľad zdá. Existuje množstvo príbehov, ako práve požehnanie priam zázračne zachránilo ľudí pred istou smrťou, keď požehnávali kalnej vode, plesnivému chlebu, či stroskotanci, ktorí požehnávali morskej vode, aby sa mohli napiť a prežiť. 

V požehnaní sa napájame priamo na to božské v nás. Nemusíte sa preto obávať, že nebudete vedieť “správne” požehnať. 

Ideálne sklenenou tyčinkou silno zamiešajte vodu v pohári až vznikne malý vodný vír. Chvíľu ho pozorujte a držte pohár blízko svojho srdca. Poďakujte sa za tento dar života, ktorý tu pre vás je. Stačí ak len hoci v duchu vyslovíme “ďakujem za tento dar”. S vďakou požehnajte túto vodu pre svoje telo. 

Ak chvíľu budete sledovať ten vodný vír, tie správne slová vytrysknú priamo z vášho srdca. Stačí ak poviete: “nech je táto voda požehnaná pre moje nádherné telo”. A s vďakou sa na ňu usmejte. Uvidíte ako vám bude chutiť. 

Zrelá voda

Tou najhodnotnejšou je tzv. zrelá voda. Je to voda, ktorá zväčša pochádza zo zrážok spred tísíc rokov. Dnes postupne vyviera, prechádza jednotlivými vrstvami hornín, a prirodzene sa filtruje. Práve tu sa uplatňuje aj tzv. štvrté skupenstvo vody, keď voda navzdory zemskej gravitácii stúpa smerom hore. 

Zrelá voda je vzácna a preto si tak trošku musíme pomôcť. 

Voda je dar života. Buďme preto vďační za tento dar. Každý dúšok prijímajme s vďakou za tento dar. Patríme k tým bohatým krajinám, ktorým len na otočenie kohútika tečie z vodovodu čistá voda. Nie je to samozrejmosť. Na svete je žiaľ aj množstvo krajín, kde čistá voda je vzácnosťou.

Voda je rozpúšťadlo. Už tisíce rokov sa využíva táto jej vlastnosť napr. pre štiepenie kameňov. Prečo ale osobitne spomínam práve túto jej vlastnosť? Pretože onedlho tu budeme mať jar. A zvlášť na jar sa priam trhá vrece s najrôznejšími detoxikačnými technikami. No detoxikovať dehydrovaný organizmus je jedna z najhorších vecí, čo môžeme na sebe páchať. Ak však cítite, že detox potrebujete, pozrite najskôr na svoj pitný režim. 

Voda je mystérium. Sú vedci, ktorí priznávajú, že o vode v skutočnosti toho až tak veľa nevieme, že je záhadou. Poniektorí zas hovoria o jej mimozemskom pôvode, či teóriu o pamäti vody považujú za kontroverznú, tak ako jej štvrté skupenstvo. Či je už pravda taká, či onaká, faktom zostáva, že ju k svojmu životu potrebujeme. Napokon, je to práve voda, ktorá dáva rastlinám silu preraziť aj asfalt

Voda je duchovná. Neslúži nám len na pitie, či na našu každodennú očistu. Snáď ani nie je prvok, ktorý by sa viac používal k obradnej očiste ako práve voda. Nielen v kresťanstve pri krste, no aj množstvo prírodných národov využíva práve vodu na očistu pred dôležitými rituálmi. 

No a aj my môžeme denne využiť vodu na malý rituál

večerný rituál priamo vo vašej sprche (foto zdroj: pixabay)

Predstavte si, nádherný, teplý, letný dážď. Ten, ktorý zmýva zo vzduchu všetok prach dňa. 

Predstavte si, že každá kvapka vašej večernej sprchy zmýva z vás všetok stres, všetko napätie, hladí vaše nádherné telo, je balzamom na vaše rozdrásané nervy. Zmýva všetko napätie z prežitého dňa. Len vnímajte ako jemne pôsobí. 

Rozpúšťa a zmýva všetko čo je potrebné už pustiť. Všetky role, ktorými sme počas dňa boli. Lieči naše zranenia, až zostáva len hlboké uvoľnenie nášho tela a našej mysle. Zostáva len to čisté v nás samých, naša podstata. 

Je to jednoduchý večerný rituál v ktorom využijeme silu vodysilu našej predstavivosti. A tak v tejto čistote tela a mysle, so svojou vlastnou podstatou sa môžeme oddať regeneračnému spánku. 

Majte nádherný deň 

Zu

Zuzana Zrneková
Moja životná kríza sa stala mojím darom. Tento dar ma viedol späť k sebe samej, k čistej esencií môjho JA. Po “hurikáne” menom rakovina sa stalo mojou hlavnou úlohou vybudovať nový život na troskách, ktoré mi zo života zostali. Som žena, ktorá stála na prahu smrti, milujem fotenie a makrá zvlášť a mojou vášňou je tanec Viac o mojej ceste sa môžete dozvedieť tu Můj příběh si přečtěte zde >>