Aurora

... je nádherná krajina a príbeh pokračuje:

Po ťažkom úraze do Roraimy transportujú mladého muža a začína sa nevšedné liečenie. Célie spoznáva, že rovnováha je pre ľudí Aurory veľmi dôležitá a zisťuje čo v skutočnosti predstavuje “spev - nespev”.

Natu a jeho zranenia sa rýchlo hoja a zapája sa do diania komunity v Roraime. Célie rozpráva o tom, že nejaký čas strávil v svete na pevnine, čo ho tam zranilo. Nijo jej objasňuje ako je to s chybami života. 

Célie si opäť raz kladie otázku, prečo sa práve ona zachránila. Nájde niekedy odpoveď na túto svoju otázku?

 

Na ďalšie pokračovanie príbehu sa môžete tešiť v piatok 13. októbra 2023

Aurora

Aurora je nádherná krajina. Tak obyčajne neobyčajná.

Je to už nejaký čas, čo som tento príbeh začala písať. No potom, keď sa koncom leta 2021 potvrdilo, že sa rakovina vrátila, nemala som chuť v ňom pokračovať. Mala som pocit, že ho nie som hodná.

Viete, niekde na začiatku keď som ho začala tvoriť, ten zámer bol, aby to bol tzv. liečivý príbeh. Lenže keď znovu na dvere môjho života zaklopala rakovina, mala som pocit, že to predsa nejde, aby som ja takýto príbeh napísala. Začala som si myslieť, že hádam navždy zostane v tom povestnom “šuplíčku”. Lenže Aurora sa stále hlásila o svoje slovo. A tak nesmelo som začala znovu písať. Keď sa priblížilo moje prvé výročie po mastektomii, som pocítila nutkanie, že je čas pustiť tento príbeh do sveta.

Príbeh nie je dokončený a nateraz mám pocit, že je to tak správne, že musí ísť do sveta živý. Je to pre mňa nová skúsenosť. A tak som sa rozhodla, že bude vychádzať na pokračovanie. Bol to proces, kým som si ujasnila, či po 5-tich, či 7-mych kapitolách. Nakoniec som sa rozhodla, že ten počet kapitol nebude pevne daný, ale vždy tak od 5 do 7 kapitol.

Verím, že i napriek tomu vás vždy pohladí po duši.

Priznávam, ja ten príbeh milujem. Hodne som si ho sama čítala keď mi nebolo v tomto ostatnom čase moc dobre. Niektoré kapitoly sa písali akoby samé, sama som bola prekvapená, keď som to potom po sebe čítala.

Príbeh bude zverejňovaný teda postupne na tomto mojom webe, v PDF formáte, a to od 5 do 7 kapitol, tak aby to dávalo zmysel a nepresekla som príbeh v mieste, kde by to pôsobilo rušivo. Zatiaľ ten interval by som dala jeden krát za mesiac, na začiatku bude vždy krátke zhrnutie, čo bolo v tých predchádzajúcich, aby sa ľahšie nadviazalo. Nateraz som našla tento spôsob, ako najoptimálnejší, aj keď asi nie celkom dokonalý, no hádam to bude fungovať. 

A o čom teda Aurora je?

Aurora

... je nádherná krajina

Na začiatku príbehu sa stretávame s mladučkou Sofie, ktorá trávi prázdniny u svojej starkej Célie. Starká jej rozpráva  príbeh o nezvyčajnej krajine Aurora, kde sa ocitá po stroskotaní ich lode. Mala vtedy práve toľko čo Sofie. A tak Célie začína svoje rozprávanie, od prvého kontaktu, až po postupné objavovanie tohto neznámeho sveta.

Tento príbeh otvára aj bolestivé témy, ako je strata našich drahých či život v novom a neznámom prostredí. Zaoberá sa tiež otázkami viery a pochybnosťami o nej. 

Aurora: 1 - 6 kapitola

Príbeh sa začína. Sofie načúva svojej starkej Célie. Célie mala práve toľko, čo Sofie a tak jej začína roprávať svoj nezvyčajný životný príbeh. Po stroskotaní lode sa Célie ocitá na neznámom ostrove. 

Rozpráva o prvotnom kontakte s neznámou krajinou a postupne ju objavuje. 

Aurora: 7 - 12 kapitola

Ráno sa Célie prebúdza, počuje zvláštne zvuky a v mysli si preberá udalosti posledných hodín. Tieto prvé dni na ostrove trávi objavovaním nového a spomínaním na to, čo doposiaľ vo svojom svete zažívala.

No objavuje aj svoje vlastné pocity. Tie, ktoré sa od detstva učila držať na uzde a kontrolovať ich.

Napokon podniká cestu do údolia, k samotnému moru. Zisťuje, že život v údolí je o niečo iný ako v horskej osade. Tu, na ostrovnom páse Veľkého Strážcu prebehne obrad rozlúčenia sa s tými, ktorí zahynuli pri stroskotaní ich lode.

Aurora: 13 - 17 kapitola

Po obrade rozlúčky Célie ešte niekoľko týždňov zostáva v údolí a spoznáva život tu. Joseph jej odhaľuje všetko, čo za ten čas vypozoroval on sám, rozpráva jej o kmeňoch, o zvláštnych stromčekoch, ktoré každého Aurorana i Auroranku počas života sprevádza. V spomienkach jej Joseph približuje aj tvár jej otca, ktorú ako dcéra dosiaľ nepoznala.

Napokon sa spolu s Naluom vracajú späť do hôr, na najposvätnejšie miesto ostrova, do Roraimy. Tu sa začína jej nová cesta,  Heja ju zasväcuje postupne do tajov a učí ju jeden z najsilnejších nástrojov Tvoja duša je ako kvet.

Aurora: 18 - 23 kapitola

Célie zažíva náročné obdobie. Všetko čo sa v Roraime učí, je tak vzdialené jej doterajšiemu životu. Pochybuje o svojej viere, o technikách, ktoré sa tu učí a zdajú sa jej tak pohanské. A tak sa začínajú pozoruhodné rozhovory s Lemom, jedným zo starších.

Zisťuje, že aj Aurorania zažívajú náročné životné okamihy, že občas aj oni tápu. Načúva tragickému príbehu lásky a napokon sa Naly pýta: Je utrpenie nutné?

Napokon prichádza čas zimnej rovnodennosti, ktorý aj Aurorania oslavujú a vo svete Célie sa začínajú Vianoce. Pre Célie sú to prvé Vianoce bez jej drahých.

Aurora: 24 - 29 kapitola

Po ťažkom úraze do Roraimy transportujú mladého muža a začína sa nevšedné liečenie. Célie spoznáva, že rovnováha je pre ľudí Aurory veľmi dôležitá a zisťuje čo v skutočnosti predstavuje “spev - nespev”.

Natu a jeho zranenia sa rýchlo hoja a zapája sa do diania komunity v Roraime. Célie rozpráva o tom, že nejaký čas strávil v svete na pevnine, čo ho tam zranilo. Nijo jej objasňuje ako je to s chybami života.

Célie si opäť raz kladie otázku, prečo sa práve ona zachránila. Nájde niekedy odpoveď na túto svoju otázku?

Urobte si lahodný čaj, doprajte si chvíľku a ponorte sa do príbehu