Aurora

... je nádherná krajina

Nezvyčajný životný príbeh, ktorý rozpráva starká Célie svojej vnučke Sofie. Príbeh o vzdialenej a nezvyčajnej krajine, kde sa Célie ocitá po stroskotaní ich lode. Prichádza o celú svoju najbližšiu rodinu, sama v neznámom svete spoznáva iný spôsob života. Vráti sa ešte niekedy do svojej domoviny?

stiahnúť najnovšie kapitoly: 1 - 6

Aurora

Aurora je nádherná krajina. Tak obyčajne neobyčajná.

Je to už nejaký čas, čo som tento príbeh začala písať. No potom, keď sa koncom leta 2021 potvrdilo, že sa rakovina vrátila, nemala som chuť v ňom pokračovať. Mala som pocit, že ho nie som hodná. No Aurora sa stále hlásila o svoje slovo.

Viete, niekde na začiatku keď som ho začala tvoriť, ten zámer bol, aby to bol tzv. liečivý príbeh. Lenže keď znovu na dvere môjho života zaklopala rakovina, mala som pocit, že to predsa nejde, aby som ja takýto príbeh napísala.

Začala som si myslieť, že hádam navždy zostane v tom povestnom “šuplíčku”. Lenže Aurora sa stále hlásila o svoje slovo. A tak nesmelo som začala znovu písať. Keď sa priblížilo moje prvé výročie po mastektomii, som pocítila nutkanie, že je čas pustiť tento príbeh do sveta.

Príbeh nie je dokončený a nateraz mám pocit, že je to tak správne, že musí ísť do sveta živý. Je to pre mňa nová skúsenosť. A tak som sa rozhodla, že bude vychádzať na pokračovanie. Bol to proces, kým som si ujasnila, či po 5-tich, či 7-mych kapitolách. Nakoniec som sa rozhodla, že ten počet kapitol nebude pevne daný, ale vždy tak od 5 do 7 kapitol.

Verím, že i napriek tomu vás vždy pohladí po duši.

Priznávam, ja ten príbeh milujem. Hodne som si ho sama čítala keď mi nebolo v tomto ostatnom čase moc dobre. Niektoré kapitoly sa písali akoby samé, sama som bola prekvapená, keď som to potom po sebe čítala.

Príbeh bude zverejňovaný teda postupne na tomto mojom webe, v PDF formáte, a to od 5 do 7 kapitol, tak aby to dávalo zmysel a nepresekla som príbeh v mieste, kde by to pôsobilo rušivo. Zatiaľ ten interval by som dala jeden krát za mesiac, na začiatku bude vždy krátke zhrnutie, čo bolo v tých predchádzajúcich, aby sa ľahšie nadviazalo. Nateraz som našla tento spôsob, ako najoptimálnejší, aj keď asi nie celkom dokonalý, no hádam to bude fungovať. 

A o čom teda Aurora je?

Aurora

... je nádherná krajina

Na začiatku príbehu sa stretávame s mladučkou Sofie, ktorá trávi prázdniny u svojej starkej Célie. Starká jej rozpráva  príbeh o nezvyčajnej krajine Aurora, kde sa ocitá po stroskotaní ich lode. Mala vtedy práve toľko čo Sofie. A tak Célie začína svoje rozprávanie, od prvého kontaktu, až po postupné objavovanie tohto neznámeho sveta.

Tento príbeh otvára aj bolestivé témy, ako je strata našich drahých, či život v novom a neznámom prostredí.

Aurora: 1 - 6 kapitola

Príbeh sa začína. Sofie načúva svojej starkej Célie. Célie mala práve toľko, čo Sofie a tak jej začína roprávať svoj nezvyčajný životný príbeh. Po stroskotaní lode sa Célie ocitá na neznámom ostrove. 

Rozpráva o prvotnom kontakte s neznámou krajinou a postupne ju objavuje. 

Urobte si lahodný čaj, doprajte si chvíľku a ponorte sa do príbehu