Zuzana  Zrneková

 

Moja životná kríza sa stala mojim darom. Tento dar ma viedol cestou späť k sebe samej.

Dnes preto sprevádzam ženy, ktoré túžia spomenúť si na čistú esenciu svojho JA a žiť ju.

Môj príbeh,

alebo ako si ma moja duša pozvala na koberček 

Žijem život naplnený radosťou a spokojnosťou. Radosťou, ktorá vyviera z hĺbky mojej duše.

Milujem to

Dnes viem, čo je samotnou esenciou môjho JA. Tej časti našej bytosti, na ktorú v behu životom zabúdame. Skončili nekonečné otázky o zmysle môjho života, prečo som tu a kým vlastne som. Konečne sa cítim vo svojom tele doma. A to je prosto úžasný pocit.

No musím sa vám priznať - nebolo to tak vždy

Dlho som premýšľala nad tým, kde sa vlastne môj príbeh začal. Niekoľkokrát som sa dostala na hranicu života a smrti. Padla až na samotné dno a niekoľkokrát tak v podstate začínala od začiatku

Tápala som. Nevedela som čomu veriť, čo je skutočná pravda. Pravda o živote. Prečo vlastne žijem? Aký je zmysel môjho života? Prečo som niekoľkokrát bola ponechaná nažive?  A k tomu všetkému sa pridával pocit viny z toho, že práve ja som prežila. Pocit, o ktorom som neskôr zistila, že je jedným z najdeštruktívnejších pocitov. 

Celú moju bytosť zaplavovali bezútešné pocity. Po mojom prvom strete so smťou mi ako pripomienka zostali neutíchajúce bolesti. No bola som na ne sama. Nikto ich necítil, moja lekárka sa ma spýtala: a čo by si viac chcela, buď rada, že si vôbec prežila. A tak som bolesť prijala do svojho života. 

Môj život bol teda oklieštený - bolesťou, povinnosťami, tým aby som ako tak fungovala.

No nebol to život, bolo to prežívanie. 

Paradoxne moje okolie ma vnímalo ako úspešnú, dokonca za workoholičku, hoci mnou zmietali pocity pochybností, hlodavý pocit, že život ide akosi mimo mňa. Áno, oddala som sa plne práci. Bola to pre mňa akási barlička v mojom živote. Vlastne som nežila pre nič iné, len pre prácu.

 

Odpovede na svoje otázky som hľadala všade

Hľadala som v kostole, vo vede, školeniach, zážitkových seminároch, mojich milovaných knihách či terapeutických výcvikoch. Musím povedať, že milujem učiť sa a spoznávať nové, objavovať, odhaľovať. Je to moja vášeň, len občas pri tom všetkom zabúdam na seba. 

A tak opäť prišiel pád.

Kde nastal ten zlom?

Myslím, že zlom nastal, keď som sa opäť pred pár rokmi dostala na hranu života a smrti. Až vtedy som sa konečne začala riadiť podľa svojho JA a poslúchla svoju už tak zúfalú dušu. 

Od momentu kedy som pripustila, že môžem aj zomrieť a začala sa riadiť svojim JA, som sa ponorila do niečoho čo môžem nazvať len ako flow - prúd. Predo mnou sa začala odkrývať krok za krokom cesta v ktorej všetko do seba nádherne zapadalo. 

Na začiatku som nevedela ako táto cesta povedie, no niečo vo mne tomuto procesu dôverovalo. 

 

Dnes s istotou viem, že cesta k samotnej esencii nášho JA nemusí byť taká zdĺhavá a kľukatá akou som si prešla ja. 

Viem, že jedinou osobou s ktorou určite budem až do konca svojich dní som ja sama.

Ja som tým človekom s ktorým som sa narodila a s ktorým aj zomriem.

A tak vnímam, že toto je ten prvý vzťah, ktorý je potrebné naplniť láskavosťou a súcitom.  

 

 

Postupom času sa všetko učenie, skúsenosti a poznatky, ktoré som za tie roky nazbierala spojili do jedného celku. Volám ich Štyri piliere

Pochopila som, že pokiaľ chcem žiť svoj život, ten život dobrodruha, život svojej duše, musím cítiť oporu a dôveru vo všetky tieto štyri piliere mojej bytosti.

A tak dnes pracujem s veľmi jemnými a láskavými technikami na ceste návratu k svojej pravej podstate. Zanechávajúc cestou všetko, čo nie je v súlade so samotnou esenciou nášho JA. 

Naše telo, emóciemyseľ, sa oslobodzujú od balastov čo počas života nazbierame tak, aby aj naša duša mohla rozkvitnúť v nádherný kvet.

 

moja vízia:

 

Som hlboko presvedčená o tom, že naše vlastné JA každého z nás je nádherným vyjadrením božskej iskry.

Verím, že každý z nás môže žiť toto svoje nádherne žiarivé JA.

Ako kráčame cestou života a snažíme sa prispôsobiť jeho okolnostiam zabúdame na to akou krásnou iskrou sme, ako môžeme rozžiariť seba i svoje okolie.

A tak príde deň, kedy sa môžeme rozhodnúť oslobodiť a opäť žiť svoje nádherne žiarivé JA.

 

Dnes je ten deň, keď

  • môžete začať meniť svoj vzťah k sebe
  • môžete pre seba urobiť viac ako ste si kedy predstavili

Milujte svoj život, 365 dní v roku 🙂

 

Majte nádherne žiarivé dni

Áno, siahla som si na dno, no viete čo? Nie je to koniec sveta. 

Prežila som, žijem ďalej a každý deň môžem svoj život oslavovať.

ďakujem